HAKKIMDA

HAKKIMDA

HAKKIMDA

Merhaba 1973 Konya Akşehir doğumluyum 30 yıldır Didim'de yaşıyorum. Grafik tasarımcılığımın yanı sıra, reklam ve tanıtım uzmanıyım, aynı zamanda siyasi adaylara danışmanlık yapıyorum. 

Eşimle birlikte OMC Mimarlık olarak Didim'de mimarlık hizmeti veriyoruz...

Neden aday olma gereği duydum?

Siyasilerin birçoğuna mesleğim gereği siyasi danışmanlık yapmış birisi olarak "bu bize dayatılan iki adayın" bizler için, yani Didim'de yaşayan bizler için, hiç bir şey yapamayacaklarına inandığım için aday olma gereği duydum.

Şayet parti merkezleri yeni ve daha iş üretebilir adaylar çıkarmış olsaydı bu gün karşınızda bir aday olarak bulunmayacaktım.

Öyle ki bu iki aday Didim'in son 15 yılına imza atan adaylardır.

Birisi 10 yıl diğeri 5 yıl Didim yaşayanları için hiç bir kalıcı eser bırakmadılar, üretmediler, çalışmadılar!

Bu saatten sonra da Didim için birşeyler yapabileceklerine hiç inancım kalmamıştır.

Bu açıklamayı da yaptığımıza göre, biraz daha beni yakından tanımak istersiniz diye düşünüyorum...

Didim'de Ege'nin en büyük reklam şirketini kuran bir girişimci olarak tanınırım.

Candan Reklam tanıtım hizmetleri basın yayın ltd.şti. kurucusu olarak Didim'de yıllarca bu konuda çalışmalar yürüttüm.

PTT Bank çalışmalarını tasarlayan projesini hazırlayan ve Ege Bölgesinde yer alan bir çok şubeyi hazırlayan ve projelendiren kişiyim. Yani, tabelasından, kurumsal kimliğine PTT Bank şubeleri benim imzamı taşımaktadır.

Sonrasında Didim'de bilboard çalışmalarını başlatan ve Didim'e yeni bir vizyon kazandıran çalışmaya da imza attım.

Milli Eğitim ders kitaplarında "tanıtım nedir, nasıl yapılır" konularında makalelerimle yer aldım.

Tanıtım konusunda uzmanlaşmış ve bu konularda binlerce makalesi bulunan ve çeşitli mecralarda bu konularda panellere katılan bilgi paylaşımında bulunan, bunun yanında toplumsal yazılar kaleme alan, şair ve yazar olarak da tanınırım.

Türkiyede yapılamayan ve yurtdışından ithal edilen dijital tişört baskı ve uv baskı makineleri konusunda uzun yıllar çalışan ve bu konuda da hiç alanım olmamasına rağmen "pic yazılım" konusunu da araştırarak bu konuda uzmanlaşmış bulunmaktayım. 


Çağımızın en önemli konularından birisi olan yazılım dilini kullanan elektronik konusuna hakim ve otomosyon sistemleri oluşturur ve uygulama yaparım.

Didim aşığı bir insan olmama rağmen, yıllarca bu konuda ön plana çıkma gereği duymadım çünkü bu konuda öne çıkmış olan kişilere Didim için neler yapılabilir, neler yapmamız gerekir konusunda fikir verdim, projeler hazırladım.

 

Peki ne oldu dersiniz, seçildiler ertesi gün tümü unutuldu ve hiç birisi yapılmadı.

Siyasi adaylar "halk" için faydalı olabilecek işler yerine, taşıdıkları siyasi kimlikleri taşımaya ve ön planda tutmaya çalışmaktadırlar. Bunu anlamak biraz uzun zaman aldı bu konuda hepinizden özür diliyorum...

Toplumcu düşünen, halk için birşeyler yapmayı arzulayan birisi olduğum için sizlerin karşısına aday olarak çıkmış bulunuyorum. 

Didim için çalışmayı, birkaç kişinin faydalandığı değil, bir bütün olarak kalkınmak adına çalışmalar yapacağım.

En ucuz tatil beldesi olduğu için tercih edilen bir tatil beldesi konumunda olan Didim değil, cazibe merkezi olan bir Didim için mesai harcayacağım.

Sosyal alanlarıyla ön plana çıkan, yerel ekonomisi güçlü bir Didim hayal ediyorum.

Daha sosyal bir belediyecilik anlayışının yer alacağı yeni bir yönetim şekli ile sizleri tanıştımak istiyorum. 

Köylerimiz, mahalllerimiz, sokaklarımız ve caddelerimizle çok özel bir Didim ortaya çıkaracağız.

Utanılası yolları, deve kamburu kaldırımları, su basan sokakları sizlere unutturacağım!

Gün geçtikçe kısalan sezonları, yaz kış hareketli olan ve bitmeyen sezonlara taşıyacağım. 

Geceleri yaz ve kış canlı, hareketli, kıpır kıpır bir şehirleşme ve çarşılaşma sağlayacağım. Sessiz, suskun ve kendi kabuğuna çekilmiş bir Didim artık eskilerde kalacak, yeni Didim cıvıl cıvıl ve yaşayan bir şehir olacak.

Hep birlikte Didim'i bulunduğu konumdan kurtarabiliriz buna inancım tamdır.

Diğer iki siyasi adaya vereceğiniz her oy ve destek hizmetsizlik olarak bizlere geri dönecektir, onlara kullanılacak her oy Didim'e yapılan ihanete ortak olmaktır! Çünkü onlar, Didim Belediyesine partilerinin bayrağını dikme yarışı düşüncesinde olan adaylardır! 

Biz, hizmet bayrağını dikmek için bir mücadele veriyor olacağız, bunun için çalışacağız.

Eğer sizler de Didim'de gerçek bir değişim arzusunda ve isteğindeyseniz gelin birlikte yeni ve çağdaş bir Didim için çalışalım. 

Önümüzde bir seçim var ya mevcut Didim için bu iki adaya destek vereceksiniz, yada yeni bir Didim için bana destek vereceksiniz...

Ya geri kalmış ülke şehirlerinden birisi gibi bir şehirde yaşayacaksınız, ya Madrid, Paris, Barcelona sokakları kalitesini yakalamış bir Didim için tercihte bulunacaksınız...

Hep birlikte kazanan, kazandıran bir Didim mümkün, tek yapmanız gereken bana destek vermek ve bu kötü gidişe son vermek...

Kapınıza 5 yılda bir gelen siyasiler bu gün size gülümseyerek en sevimli halleriyle ve kalabalık bir orduyla sizi etkileyebilirler, fakat bunların size hiç bir faydası olmayacaktır, çünkü sizin için çalışmayacaklar bunu asla unutmayın...

Kalabalık, yanlış insanların içinde yer almaktansa, yalnız olan doğruların içinde kalmayı her zaman tercih ettim, sizleri de doğru tarafta görmek isterim...

Oy pusulasında en sağda ve en üstteyiz! 

Ozan Muhammet CANDAN

 

Sosyal Medya